04.09.2012

UCAS - aplikacja.
W dzisiejszym poście chciałabym poruszyć temat, odnoszący się składania aplikacji na studia licencjackie Fashion Designu w Wielkiej Brytanii. Składając podanie o przyjęcie na studia przez stronę UCAS, głównym obowiązkiem każdego aplikanta jest napisanie listu motywującego który otworzy wam drogę do sukcesywnego otrzymania miejsca na danej uczelni. Pamiętajcie, że to Wy musicie go napisać, nie może być on kopiowany z Internetu ponieważ komisja posiada programy przeciw plagiatowe. 

Pisząc Personal Statment zwróćcie uwagę na to by odpowiedzieć na następujące pytania : Kim jesteśmy i czym się wyróżniamy od reszty kandydatów? Dlaczego chcemy się dostać na daną uczelnie i studiować wybrany kierunek? oraz Dlaczego uczelnia powinna nas przyjąć?
Wiele osób na początku pisania swojego listu ma problem jak się do tego zabrać. Ja również miałam z tym wiele problemów dlatego zaczęłam od zrobienia sobie listy która pomoże mi w odpowiedzi na wszystkie pytania. Jest to naprawdę bardzo pomocna rzecz. Zapiszcie na niej swoje zainteresowania, osiągnięcia, doświadczenia, kto jest dla Was inspiracją i dlaczego. Następnie opiszcie każdy jeden podpunkt i złóżcie wszystko w całość. Pamiętajcie, że Personal Statment powinien zawierać minimum 6 paragrafów np. wstęp - 1, rozwinięcie -(2,3,4), rozwinięcie - 5 i zakończenie -6. Ważne jest również sprawdzenie pisowni i gramatyki!! 

Początkowy czas składania aplikacji to etap trzech tygodni:

Tydzień 1. Wybierzcie rozważnie kierunek jaki Was interesuje (koniecznie zapiszcie kod UCAS danej placówki) pamiętajcie także aby sprawdzić jakie punktacje lub oceny musicie posiadać żeby się dostać do College’u lub Uniwersytetu.

Tydzień 2. Wypełnijcie aplikacje na stronie internetowej www.ucas.com (jest to jedyna możliwość złożenia aplikacji na jakikolwiek Uniwersytet w kraju)

Tydzień 3. Przedstawcie swoje zainteresowania, prace i inspiracje podczas rozmowy o przyjęcie.

Jeśli macie jakieś pytania piszcie! - lifestyle.fashion@vp.pl
    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz