24.03.2013

Wiosenny YIN I YANGNadchodząca wiosna( czas najwyższy, żeby już przyszła!) to nie tylko kwieciste wzory i zwiewne sukienesie tętniące pastelową paletą. Projektanci postawili na radykalną( jak na wiosnę) i jednocześnie najprostszą( jeżeli chodzi o łączenie barw) grę w kolory!
Można mówić, że ta kombinacja to sztandarowe, najprostsze, a czasami zachowawcze i nudne rozwiązanie. Nic bardziej mylnego. Projektanci konsekwentnie walczą z tym modowym stereotypem.
Pierwszy kwartał 2013 roku to będzie kadencja biało- czarnych zestawień. Rów Mariański i Mount Everest. Alfa i Omega. Yin i Yang palety barw opanowały wybiegi i ulice.

betsytransatlantically.blogspot.com

MARC JACOBS + LOUIS VUITTON
Najpopularniejszym przedstawicielem biało- czarnego nurtu stał się zdecydowanie Marc Jacobs. Dominacja tych barw panowała zarówno w jego autorskiej kolekcji, jak i pod metką Louis Vuitton. Pozornie może się wydawać, że biel i czerń to najbanalniejsze połączenie, ale designer udowadnia, że nie musi być nudne, a nawet może być kreatywne i szalone. Biało- czarne pasy, kratka, cętki czy pepitka, często miszmasz różnych wzorów.
Marc Jacobs
Marc Jacobs
Louis Vuitton

BALMAIN
Poza złocieniami i odcieniami niebieskiego, większość sylwetek z kolekcji Oliviera Rousteing` a to oddanie zaszczytów bieli i czerni. Kombinacje tych dwóch barw odzwierciedlają paski, romby, total biel w kontraście do total czerni i wariacje różnych deseni.

MOSCHINO
Tam, gdzie Rossella Jardini decyduje się postawić na feerię barw i wzorów jednocześnie, niestety wypada to tandetnie. Tam, gdzie jest połączenie bieli i czerni( aż 20 na 45 sylwetek) nawet przepych deseniami nie przeszkadza. Na szczęście takich "przesadzonych" sylwetek jest o wiele mniej, a w większości możemy podziwiać kreatywne wzornictwo w roli głównej z pasami i lampasami. Do tego, ważnym dopełnieniem są dodatki( oczywiście białe lub czarne): torby, toczki, okulary czy biżuteria- ale, co ciekawe, nie buty.

ALEXANDER WANG
Wang to kolorystyczny minimalista. Było tak zawsze, więc wymienianie go w tym zestawieniu może być nie do końca trafne. Jednak serce nie sługa, a moje serce bije dla niego zawsze, więc kilka słów o Miłości mej. Projektant, w przeciwieństwie do poprzedników, stawia na łączenie total bieli i czerni, a kolekcja jest daleka od bogactwa deseni. Jego kreacje to focus na krój i formę.

*Zdjęcia z wybiegów pochodzą ze strony: style.com

W przykładach można byłoby posłużyć się jeszcze pokazami Michaela Korsa, Prady czy Chanel. Jednak biało- czarna tendencja w tych kolekcjach to jedna z wielu. Tak czy inaczej, polecam je przejrzeć, bo kreacje wpisujące się w trend są ciekawymi interpretacjami.


Ostatnie Tygodnie Mody to świetne potwierdzenie na przechwycenie trendu z wybiegów na ulice. 

 
*Zdjęcia pochodzą ze stron style.com i vogue.com

Jeżeli chodzi o polskie ulice, to dwie blogerki zasługują na szczególną uwagę. Według mnie są najlepszymi reprezentantkami biało- czarnego trendu i to nie tylko na jeden sezon. Koniecznie przejrzycie te blogi!
 

Zachęcam do przeczytania artykułu o Naszym blogu na portalu Cocky: http://www.cocky.pl/index.php/fashion/16-blog-powerEwelina

5 komentarzy:

 1. Świetna notka, przeczytałam całość z największą przyjemnością! I dziękuję bardzo za umieszczenie mnie, jest mi strasznie miło ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewelina:
   Dziękuję bardzo, najważniejsze, że bohaterce wpisu się podoba ;)

   Usuń
 2. horkruks super ;)
  aleksandra-fortuna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. czyli powrót do klasyki ;-) może i dobrze!

  OdpowiedzUsuń